تبلیغات
هر چی دلت بخواد داریم - هر آنچه در برنامه 90 گذشت (زمان پخش برنامه 5/9/90)
موضوعات سایت
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

کد جست و جوی گوگل

برچسب
نویسندگان
آمار وبلاگ
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
تبلیغات

آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
کدام موضوع را می پسندید؟لینك دوستان
امكانات
پشتیبانی
تبلیغات
هر آنچه در برنامه 90 گذشت (زمان پخش برنامه 5/9/90)

در برنامه شب گذشته نود که به دلالی در فوتبال اختصاص داشت افراد مختلف علیه یکدیگر به صحبت پرداختند و هر فرد دیگری را متهم می‌کرد

 

محور اصلی برنامه شب گذشته در خصوص دلالی و فساد اخلاقی و مالی در فوتبال بود که این مباحث با صحبت‌های ضبط شده هدایتی مالک باشگاه استیل آذین و خشایار محسنی مدیر عامل باشگاه دی استرادا آغاز شد.

محور صحبت‌های هدایتی و محسنی در مورد کسر امتیاز استیل آذین از سوی فیفا به دلیل شکایت یونگ از این باشگاه بود.

هدایتی درباره کپی صلح‌نامه‌ای که خشایار محسنی مدعی شده بود یونگ بر اساس آن پولی از باشگاه استیل آذین طلب ندارد، صحبت‌هایی مطرح کرد.

خشایار محسنی اما این اتهامات را رد و گفت که هدایتی باید به جای انداختن تقصیر گردن دیگران شهامت داشته باشد و بگوید که ضعف مدیریت داشته است.

او همچنین گفت: ‌هدایتی مثل آدمی است که بنز شیک دارد و فقط بلد است استارت بزند اما از قوانین رانندگی چیزی بلد نیست.

هدایتی خطاب به خشایار محسنی گفت: شما برای حقه‌بازی خوب هستی و همچنین در ادامه عنوان کرد سؤال من این است که خشایار محسنی هر روز در فدراسیون فوتبال چه می‌کند. او گفت که محسنی امضای یونگ را جعل کرده است. هدایتی همچنین گفت که آنها پول یونگ را داخل یخچال فریزر بوده را برده‌اند.

در ادامه برنامه 90 گزارشی از یک جوان که مورد سوءاستفاده یکی از دلالان قرار گرفته بود، پخش شد. این جوان عنوان کرد فردی که بازیکن اسبق پرسپولیس بوده با او قراردادی بسته تا پس از اینکه یک بازیکن حرفه‌ای شد وی را در یکی از تیم‌های لیگ برتری قرار دهد.

سپس این بازیکن توضیحاتی داد بابت اینکه چه طور مورد سوءاستفاده این فرد قرار گرفته و در نهایت پس از اینکه متوجه شده او مشغول دلالی است، وی را تحویل مقامات قضایی داده اما این دلال برای پس دادن پول وی برایش خط و نشان کشیده است.

پخش صحبت‌های بهشاد یاورزاده بازیکن اسبق تیم استیل آذین از دیگر آیتم‌های برنامه بود. وی از سوءاستفاده‌هایی که توسط خشایار محسنی شده بود، پرده برداشت و او را به مافیایی بودن متهم کرد. امید رحیمی بازیکن دیگری بود که علیه محسنی صحبت کرد.

میهمان حضوری شب گذشته برنامه نود عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ برتر بود. در این برنامه حسین هدایتی که صحبت‌های ضبط شده او پخش شده بود، روی خط آمد و دیالوگ‌هایی که جالب توجه بود بین هدایتی و عزیز محمدی رد و بدل شد.

عزیز محمدی گفت: 43 پرونده تکمیل شده تا برای رسیدگی بیشتر به نهادهای مختلف داده شود. وی اعلام کرد برخی افراد در اهواز بابت دلالی و فساد مالی دستگیر شدند.

رئیس سازمان لیگ در ادامه در خصوص صحبت‌های حسین هدایتی که از کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال گلایه‌مند بود و گفته بود من از خشایار محسنی شکایت کرده‌ام اما این کمیته شهراد ناظمی مدیر برنامه دیگری را احضار و او را بازخواست کرده‌، گفت: این آقایی که هدایتی نام برده تومباکویچ را با قرارداد یک میلیارد و 250 میلیون تومان به استیل آذین آورده در حالی که این مربی در حد و اندازه‌های چنین رقمی نبوده است.

وی اضافه کرد: ما به این دلیل از او خواستیم در کمیته تخلفات حضور پیدا کند. از او پرسیدیم توضیح دهد چرا با این مبلغ قرارداد تومباکویچ را به استیل آذین آورده و او گفت باشگاه خودش خواسته که البته از این مبلغ قرارداد 100 میلیون و خرده‌ای گرفته است.
همچنین اکثر قرارداد بازیکنان فصل گذشته استیل آذین را همین شخص بسته بود و ما بابت همین مسئله خیلی از پول‌های زیادی گرفته شده توسط بازیکنان را به این باشگاه برگرداندیم.

در ادامه حسین هدایتی مالک باشگاه استیل آذین روی خط آمد و ابتدا گفت در مورد خشایار محسنی حرف نمی‌زنم. ای کاش او برود از ما شکایت کند یا ما از او شکایت کنیم.

وی افزود: ناراحتی من از فدراسیون همین حرف‌هاست در حالی که روز پنجشنبه ساعت 10صبح وکلای من مدارک تهیه شده را به آقای علیپور (دبیر کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال) تحویل دادند او روز جمعه در برنامه ورزش و مردم گفت باشگاه استیل آذین هنوز مدارکی به ما نداده است. اگر دروغ بد است هم برای من بد است و هم برای او و اتفاقا دروغ برای اهالی علم و یقین بدتر است.

هدایتی گفت: در این مدت بارها در خصوص فساد خشایار محسنی صحبت کرده‌ام. کاش این کمیته یک بار من را احضار کند و حرف‌هایم را بشنود. آقای عزیزم حمدی شما دوست ما هستید. اما کاش من را می‌خواستید تا بگویم چه فسادی در این فوتبال انجام می‌شود و متاسفانه این شائبه هست که فدراسیون از این شخص حمایت می‌کند.

پس از صحبت‌های هدایتی، عزیز محمدی در پاسخ به او گفت: آقای هدایتی از شما خواهش می‌کنم هر چه مستندات دارید بیاورید در این چند روز من درگیر مجمع بودم و شک نکنید که نه من و نه علیپور دروغ می‌گوییم. اصلا برای ما چه فرقی می‌کند. ما هر مستنداتی که به دستمان برسد بررسی می‌کنیم و اشخاص برای ما فرقی نمی‌کنند. هر کس خطایی کند جلویش می‌ایستیم حتی از خود شما خواهش کردیم که اگر اجازه می‌دهی نام آنهایی که در استیل آذین پول اضافه گرفته‌اند را بیاوری.

در ادامه این برنامه صحبت‌های ضبط شده علیپور دبیر رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال در مورد فساد مالی توسط دلالان پخش شد. او گفت بالغ بر 8 میلیارد تومان فساد مالی توسط دلالان صورت گرفته که آنها به بازیکنان مختلف وعده دادند مقدمات حضورشان در تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال را فراهم می‌کنند.

وی افزود: ظرف چند روز آینده اسم یکی از مدیران لیگ برتری تهرانی رسما اعلام می شود. به ما ثابت شده از بازیکن 35 میلیون تومان پول می‌گرفته تا برایش کارت بازی صادر کند که این کارت هم تقلبی بوده است.

وی تاکید کرد: در همین هفته دوم لیگ امسال چند بازیکن یک تیم به بهانه اینکه 20 درصد اول قرارداد خود را نگرفته‌اند اعتصاب کردند ولی بعدا مشخص شد پای دلال معروفی در میان است که مدیر برنامه این بازیکنان بوده و چون آن تیم در هفته دوم با تیمی بازی داشته که این دلال با آنها هم کار می‌کرده است، می‌خواسته قاعده بازی را به هم بزند تا تیم مقابل نتیجه بگیرد.

پس از صحبت‌های ضبط شده علیپور بار دیگر عزیز محمدی صحبت‌های خود ادامه داد و گفت من رابطه دوستانه‌ای با کسی ندارم و درب اتاقم به روی همه اهالی فوتبال باز است. هر کسی کار فوتبال داشته باشد می‌تواند به من مراجعه کند. در این چند وقت اگر خشایار محسنی به سازمان لیگ آمده برای ادای توضیحات است. به هر حال او مدیر عامل باشگاه دی استرادا است.

در ادامه حسین هدایتی که روی خط بود، ‌گفت: شاید یکی از دلایل سقوط استیل آذین همین دست‌های پشت پرده است. من می‌خواستم فلان مربی را سرمربی تیمم کنم فدراسیون به من گفت که این مربی منشوری است. آنها مربی دیگری را به من معرفی کردند اما همان مربی که به من گفتند منشوری است هفته بعد جای دیگری مشغول کار شد.

مجری برنامه به هدایتی گفت منظور شما اکبر میثاقیان است در این هنگام عزیز محمدی پاسخ داد هیچ کسی نمی‌تواند به باشگاهی تحمیل کند چه مربی‌ای را بگیرد. اکبر میثاقیان سال گذشته در شهرداری تبریز مربیگری کرده چه طور می‌توانم به او بگویم او منشوری است. آقای هدایتی از ما در خصوص مربیان پرسید و من هم به او گفتم چه کسانی منشوری هستند و افرادی که باقی مانده بودند را به او معرفی کردم که از جمله آنها یاوری بود.

در این لحظه حسین هدایتی شنونده صحبت‌های عزیز محمدی بود، خندید و وقتی به سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه چرا می‌خندند،‌ مواجه شد، گفت: نخندم؟ شما می‌خواهی ما را با این دوست عزیز دعوا بیندازی. من به عزیز محمدی ارادت دارم اما آقای محمدی، سال گذشته قبل از بازی با پرسپولیس پیش شما آمدم؛ شما به من نگفتید فلان آقا گفته تیم استیل آذین را بنداز تا سقوط کند.

در پاسخ به صحبت‌های هدایتی عزیز محمدی گفت: من به این صراحت چنین جمله‌ای را به شما نگفتم همان آقا به من گفت وضعیت تیم‌ها به چه صورت است و من هم توضیح دادم و او گفت اگر استیل آذین بیفتد مسئله‌ای نیست.

هدایتی بار دیگر بر روی خط آمد و گفت: من دقیقا عین عبارتی که عزیز محمدی به من گفته بود را عنوان کردم. آقای محمدی، حتی به آن شخص بی‌ادبی هم کردی و گفتی گوش به حرف آن آقا نمی‌دهی. شما خودتان می‌دانی چه بلایی سر ما در بازی با پرسپولیس و پس از آن آمد. احساس می‌شود که مایل نیستند تیم خصوصی در این فوتبال باشد.

محمدی بار دیگر در مقام پاسخگویی برآمد و گفت: من باز هم می‌گویم مطلب همانی است که خودم گفتم راجع به تیم استیل‌اذین اگر هدایتی فکر می‌کند عوامل دیگری در فدراسیون در سقوط این تیم تاثیر داشته این طور نیست. ما همه تیم‌ها را یکسان می‌بینیم.

هدایتی خطاب به عزیز محمدی اظهار داشت: من سؤال دیگری دارم اول فصل قبل مربی را به شما پیشنهاد کردم و به استیل آذین بیاورم اما به من گفتی او منشوری است. اگر گذاشته بودید این مربی سرمربی تیمم شود، تومباکویچ را به خدمت نمی‌گرفتیم.
نکته اینجاست که بعد از بحث اکبر میثاقیان من خدمت شما آمدم شما درست می‌گویی کسی را به من تحمیل نکردی اما من به شما گفتم مجموعه‌ام در خطر است یک مربی می‌خواهم بیاورم و شما یاوری را پیشنهاد کردی. من از محمود یاوری تشکر می‌کنم او برای تیم ما زحمت کشید اما مربی مورد نظر ما که گفته شده منشوری است، به تیم شاهین رفت و آن تیم را در لیگ برتر نگه داشت و استیل آذین هم سقوط کرد.

رئیس سازمان لیگ خطاب به هدایتی گفت: من گفتم میثاقیان منشوری است؟! اگر منشوری بود پس چرا در شهرداری تبریز کار می‌کرد. هدایتی هم جواب داد اتفاقا من به شما زنگ زدم و گفتم چرا به ما گفتی میثاقیان منشوری است و در پاسخ گفتی او در تهران نمی‌تواند مربیگری کند ولی در شهرستان مشکلی ندارد.

محمدی ادامه داد: من چنین چیزی نگفتم و فقط یاوری را پیشنهاد دادم. فجر سپاسی را به من نسبت می‌دهند ولی حتی مشاوره‌ای برای انتخاب سرمربی ندادم در حالی که جعفری مدیر عامل این باشگاه با من تماس گرفت و من به او گفتم که انتخاب سرمربی این تیم به من ربطی ندارد.

در حالی که بین عزیز محمدی و هدایتی این دیالوگ‌ها رد و بدل می‌شد، محمود یاوری سرمربی اسبق استیل آذین به روی خط آمد و بابت صحبت‌های هدایتی به شدت انتقاد کرد و گفت: من 40 سال است در این فوتبال مربیگری می‌کنم و انصاف نیست هر کسی تربیونی در دست گرفت هر چه خواست بگوید. من نمی‌دانستم در تیم استیل آذین اینقدر فساد است. من وقتی وارد این تیم شدم بازیکنانی که زیر ابروی خود را برمی‌داشتند اخراج کردم. کار بیشتر از این نمی‌توانستم انجام دهم. چه طور به من می‌گویی من با توصیه سازمان لیگ سرمربی استیل آذین شدم در حالی که خود شما بارها با من تماس گرفتی.

به گزارش فارس در ادامه این برنامه صحبت‌هایی از رحمان احمدی سرمربی نیروی زمینی پخش شد که او مدعی شده بود چند سال پیش و زمانی که پروین و فرهاد کاظمی در استیل آذین بودند شخصی از سوی این باشگاه قصد داشته به وی 250 میلیون تومان رشوه دهد که هدایتی اعلام کرد از این موضوع کاملا بی‌اطلاع است و حتی از عزیز محمدی و علیپور خواست به این موضوع رسیدگی کنند. او گفت اگر این موضوع اثبات شود خودش هم از این افراد شکایت می‌کند.

همچنین خشایار محسنی که ارتباط زنده تلویزیونی گرفته بود و از اینکه در این برنامه صحبت‌های افرادی که علیه او موضع‌گیری کرده بودند بدون ارائه سند پخش شده بود گلایه‌های زیادی کرد به مجری این برنامه گفت صحبت‌های امید رحیمی بازیکنی که گفته بود مورد سوءاستفاده دلالان قرار گرفته دروغ است و این بازیکن به وی گفته عذاب وجدان گرفته و توسط حسین هدایتی وعده شنیده تا علیه خشایار محسنی صحبت کند
اما در ادامه برنامه امید رحیمی با برنامه نود تماس گرفت و گفت: تمام صحبت‌هایش را تائید می‌کند و از سوی هدایتی تحت فشار نبوده است.

در این برنامه همچنین اشاره کوتاهی به اتفاقاتی که در ابتدای فصل در تیم شاهین بوشهر بابت جذب بازیکن اتفاق افتاده، شد. در همین راستا حجت زادمحمود بازیکنی که قرار بود با این تیم قرارداد امضا کند، صحبت‌هایی مبنی بر اینکه یک بازیکن در قرارداد بستن با تیم شاهین بوشهر نقش داشت مطرح کرد.

بابت همین صحبت‌ها میثم منیعی که مورد اتهام بود روی خط آمد و به دفاع از خود پرداخت.
منیعی در این باره گفت: زمانی که باشگاه شاهین بوشهر در حال مذاکره با بازیکنان بود، این تیم هیچ مدیرعاملی نداشت و من برحسب رفاقت با افراد این مجموعه به آنها مشاوره می‌دادم و همین آقای زادمحمود که این طور علیه من صحبت کرد در شرایطی می‌خواست به شاهین بوشهر بیاید که سقف قرارداد با بازیکن لیگ یکی در شاهین بوشهر 150 میلیون تومان بود اما او 350 میلیون تومان می‌خواست.

همچنین در بخش دوربین نود هم چند نفر از بیندگان درباره اینکه به دلیل حضور دلالان نتوانسته‌اند به حقشان برسند مطالبی عنوان کردند که در بین آنها اعلام شد فردی گفته که پول می‌گیرد و بازیکنان را به پرسپولیس و استقلال می‌برد.

نظرسنجی برنامه نود در خصوص حضور دنیزلی در پرسپولیس بود و اینکه آیا این مربی می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد یا خیر که در نهایت وقت برنامه اجازه نداد نتیجه نظرسنجی مشخص شود اما در آخرین باری که نتیجه این نظرسنجی نشان داده شد، 80 درصد بینندگان این برنامه به موفقیت دنیزلی در پرسپولیس رای دادند.
به دلیل طولانی شدن مبحث دلالی و فساد اخلاقی و مالی در فوتبال ادامه این مباحث به برنامه هفته آینده نود موکول شد.
طبقه بندی:
ورزشی،
ارسال توسط | تاریخ : سه شنبه 6 دی 1390 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
عکس الناز شاکردوست و مادرش
وبلاگ جدید
آهنگ فوق العاده زیبا و آرامش بخش از Craig Chaquico به نام Samba del Rio
رده بندی کیفی خودروهای داخلی
کوتوله ترین دختربچه جهان
لامبورگینی روی ۴ فنجان
رضا شفیعی جم با چهره ای جدید
کشف جالب اسکلت عاشق و معشوقی که ۱۵ قرن دست در دست هم داشتند!
نکات جالب و خواندنی
عکس یک حشره عجیب در پاناما
ترسناک ترین آسانسور جهان
درازترین اتومبیل دنیا
علیرضا حقیقی به روبین‌کازان پیوست
الغرافه سرانجام با مجیدی پیروز شد
ابراهیم زاده: ذوب‌آهن به روزهای اوج بازمی گردد
کی روش: مسوولیت مان بسیار عظیم است
عزیزمحمدی: لیگ ایران از کره‌جنوبی بهتر است
خوردبین خودش خواست در سمتی دیگر فعالیت کند
محمد رضا مشیری آهنگ وداع
آهنگ جدید و فوق العاده زیبا از Shaggy و Kat Deluna به اسم Dame
آهنگ جدید ، فوق العاده زیبا و شنیدنی فرزاد فتاحی با نام من بدون ِ تو
تصویری جالب و دیدنی از روز عشق
مهران رجبی در نقش یک زن /تصویری
رده‌بندی برترین باشگاه‌های جهان در سال 2011
عکسهایی از خانه ای ۷۰۰ ساله
گران‏‌ترین سگ جهان +عکس
افتتاح یک هتل برای استراحت کردن اجساد در ژاپن
روشهای کاهش استرس روزمره
عکس بامزه خنده دار
تصاویر جالبی از ماشین عروس که به شکل زیبا تزئین شده
صفحات دیگر